Megint esik az olaj ára
A vámháború felfüggesztése csak ideig-óráig adott támaszt az olajáraknak.
A vámháború felfüggesztése csak ideig-óráig adott támaszt az olajáraknak.
Rövid távon a közel-keleti események rángatják a kőolaj árát, de hosszabb távon csökkenő keresletet jósolnak, miközben a kínálat bővül. Vajon meddig mehet fel a nyersolaj jegyzése, ha az izraeli–iráni szembenállás teljes háborúvá fajul, vagy akár „csak” megakad a szállítás a Perzsa-öbölben?
Az amerikai energiaügyi minisztérium csökkentette az északi-tengeri Brent olaj átlagárára vonatkozó előrejelzését.
Emelkedik bruttó 6,35 forinttal a 95-ös benzin, és 12,70 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára szombattól a jövedékiadó-szabályozás változása miatt.
Majdnem hat éve nem látott mélységbe zuhant a kőolaj ára, a csökkenés viszi magával az üzemanyagok árát is. De meddig mehet el a benzin ára? Lesz 200 forint literje? Hogy lehet, hogy 320 forintot fizetünk a kutakon a benzin literjéért, de ebből az államhoz jut 190 forint? Más termékek ára is beborulhat? Olcsóbb lesz a gáz is? Elmagyarázzuk.
Közel 9 százalékkal csökkent a héten a Brent kőolaj hordónkénti ára. A júniusi 115 dolláros hordónkénti ártól már nagyjából 45 százalékkal van elmaradva.
Kedvezőtlen kínai gazdasági adatok küldték ismét padlóra az olaj árát. A Brent kőolaj hordónkénti ára jelenleg 96,21 dollár, utoljára 26 hónapja volt ilyen olcsó. Az OPEC csak akkor lép közbe, ha 85 dollár alá süllyed az olajár.
Száz dollár alá csökkent az Európában irányadónak számító északi-tengeri Brent kőolaj ára pénteken kora reggel, mert a piaci szereplők úgy látják, a csütörtökön bejelentett kamatcsökkentések nem elegendőek ahhoz, hogy élénkítsék a globális gazdaságot és ezért nem várható a kereslet érdemi növekedése.